
Am fost cazați recent în Chalet2 și, din păcate, experiența a fost dezamăgitoare. Pentru 500 lei/noapte, mă așteptam la condiții mult mai bune, în special în ceea ce privește curățenia.
Lenjeria de pe pat era plină de păr și pete, iar husa foarte murdară. Fiind însoțiți de un bebeluș de 7 luni, nu am putut folosi lenjeria existentă și am fost nevoiți să utilizăm lenjeria suplimentară destinată canapelei. Am mutat patul lângă perete pentru siguranța copilului, iar sub pat am găsit șosete, resturi, praf și păianjeni.
În final, am reușit să ne îngrămădim toți trei în pat, acesta fiind un pat de 200x140, soțul nemaiputând folosi canapeaua( cei de la locație ne-au sugerat să ne aducă o lenjerie curată). Dulapurile de la bucătărie și ușile erau murdare, scaunele pătate, pereții cu urme vizibile, iar la baie geamul era blocat cu o placă de OSB, fără posibilitate reală de aerisire.
Am venit la recomandarea cuiva, însă experiența nu a fost pe măsura așteptărilor. Consider că este nevoie de mai multă atenție la igienă și întreținere, și promovarea reală a spațiului, pentru ca sunt foarte îngrămădite căsuțele, nu mai spun ca pentru a ajunge la SPA este nevoie să traversezi strada..
De asemena, ar fi foarte frumos în momentul în care se primește un feed-back să fie luate în atenție toată informațiile transmise, nu doar o parte din ele.
Singurul plus la această cazare a fost căldura pe timpul nopții, de aceea oferă doar 1 stea.
4 luni